Služby FOX technika.cz

AKCE Doprava zdarma

Naše přepravní společnost

 


Essox splátky 1/10REKLAMA

sekačka Vega 752 SH DOV

štípače Scheppach

kultivátor Riwall

 

KONTAKTY

FOX technika s.r.o.
Kavánova 178
514 01 Jilemnice
tel: +420 602 330 284
napište nám
+420 481 320 511
DIČ: CZ28823338

Naše prodejna

Obchod FOX technika

Ocenění prodejce

Ocenění prodejce Garland 2005

Prodáváme tyto značky:

GTM Professional

MTD

CubCadet

Ryobi

scheppach

Riwall

zahradní technika Vega

infratopeni PION

ANKETA

Co používáte nejvíce ke kultivaci vaší zahrady?

Benzínovou sekačku Benzínovou sekačku 38% Zahradní traktor Zahradní traktor 22% křovinořez, vyžínač křovinořez, vyžínač 22% Ovce, skot či jiná zvířata :-)) Ovce, skot či jiná zvířata :-)) 18%

Křovinořezy

Křovinořez či motorová kosa nebo vyžínač slouží k vyžínání a sekání vysoké trávy případně neudržovaných a hustých porostů s příměsí křovin ocelovými noži nebo strunou. Křovinořez může tak do jisté míry nahradit rotační sekačku při sekání travních ploch. S křovinořezem lze však také pomocí speciálních pilových kotoučů s dlátovitým nebo sekacím ozubením řezat nežádoucí dřeviny a křoviny do průměru kmene cca 15cm.

Pohonem křovinořezu bývá obvykle dvoudobý spalovací motor, který přenáší točivý moment na pracovní nástroj (žací nůž nebo pilový kotouč). Některé vyžínače mohou být poháněny i elektromotorem, jejich výhodou je pak nižší hmotnost.

Podle výkonu motoru dělíme křovinořezy na hobby, farmářské (poloprofesionální) a profesionální–lesnické, určené pro náročný denní provoz. Podle místa, kde bývá nástroj uchycen na těle pracovníka, rozeznáváme křovinořezy umístěné na boku, ty jsou nejběžnější, a na zádech.


Křovinořezy značek Hitachi, Al-ko, Honda a Dolmar na videích a v poradně.